BIAŁA PODLASKA 14.09.2020

14 września 2020 roku w Szkole Podstawowej nr 4 miał miejsce koncert „Dźwięki Wolności w ramach programu „Patriotyzm Jutra”, realizowany przez Stowarzyszenie Wschód Kultury. Dzięki inicjatywie Pana Aleksandra Resiaka – prezesa Stowarzyszenia Wschód Kultury oraz zaangażowaniu Pani Emilii Siepkowskiej – wiceprezes, dzieci, rodzice, grono pedagogiczne oraz zaproszeni goście mieli okazję przeżyć niezapomnianą, muzyczną lekcję historii. Koncert stał się okazją do wspólnego przeżywania ważnych dla Polski rocznic: stulecia Bitwy Warszawskiej, setnych urodzin Papieża Jana Pawła II. Utwory muzyczne zostały zaprezentowane w ciekawy i innowacyjny sposób. Koncert spotkał się z aplauzem uczniów, uznaniem gości i nauczycieli.

cyt. Radio Biper

PUŁAWY 15.09.2020

15 września 2020 r. w Kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Puławach odbył się koncert dla Szkoły Podstawowej nr 2                     im. K. K. Baczyńskiego

****.

ZWIERZYNIEC 16.09.2020

W środę 16 września uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w koncercie pod tytułem „Dźwięki wolności” w wykonaniu muzyków ze Stowarzyszenia Wschód Kultury. Cieszymy się, że jako jedna z czterech szkół w województwie lubelskim zostaliśmy zakwalifikowani do realizacji projektu edukacyjno – muzycznego dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”. Partnerem tego projektu jest Lubelskie Kuratorium Oświaty, a patronat medialny objęło Polskie Radio Lublin oraz TVP3 Lublin. Udział młodzieży w słowno – muzycznym koncercie stał się okazją do głębokiej refleksji dotyczącej przeszłości narodowej – przełomowych momentów w jej trudnych dziejach i bohaterskich postaw rodaków. Dźwięki znanych i nowo skomponowanych utworów wplecione w ciekawą narrację złożyły się na niecodzienną lekcję historii i kultury wysłuchaną w kościele parafialnym Matki Bożej Królowej Polski, wzniesionym na miejscu obozu przesiedleńczego z czasów II wojny światowej. Jako społeczność szkolna uczciliśmy w ten sposób ważne rocznice narodowe. Dziękujemy całemu Zespołowi Stowarzyszenia Wschód Kultury – filharmonikom, solistom, konferansjerowi za trud włożony w realizację przedsięwzięcia.

cyt. Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska im. Jana Zamoyskiego w Zwierzyńcu

KURÓW 28.10.2020

28 września w kościele parafialnym pw św, Michała Archanioła w Kurowie został wykonany koncert „Dźwięki wolności 2.0”. Wydarzenie zostało zrealizowane dzięki dofinansowaniu ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”. Organizatorem koncertu był Gminny Ośrodek Kultury w Kurowie.

cyt. GOK