LINK DO APLIKACJI "DŹWIĘKI WOLNOŚCI"

Oto link do naszej autorskiej aplikacji mobilnej : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SWK.DwikiWolnoci

Jak pobrać aplikację? Wystarczy zobaczyć filmik poniżej!

https://www.youtube.com/watch?v=56vApgFdVzQ

*****

Nasza najnowsza odsłona „Dźwięków wolności” przygotowana specjalnie z myślą o przedszkolakach została bardzo entuzjastycznie przyjęta w przedszkolach na terenie województwa lubelskiego! Podczas pogadanki tematycznej, prowadzonej przez Emilię Lipińską – Prezesa Fundacji Dwa Ognie, dzieci w przystępny sposób poznały tematy dotyczące polskiej historii, dowiedziały się co znaczą takie słowa, jak ojczyzna, patriotyzm, naród, niepodległość, wojna, bohater oraz przygotowały prace plastyczne związane z symbolami narodowymi  – biało czerwone serca i kotyliony. Następnie przedstawiciele Stowarzyszenia Wschód Kultury zaprezentowali instrumenty muzyczne – skrzypce i kontrabas, opowiedzieli o grupach instrumentów strunowych i smyczkowych oraz o „mowie dźwięków”. Poruszyli także zagadnienia dotyczące elementów dzieła muzycznego oraz aspektów wykonawczych, a wszystko to w oparciu o polskie pieśni patriotyczne w nowych aranżacjach. Dzieci wzięły udział w defiladzie do dźwięków pieśni pt. „Czerwone maki na Mote Casino”, klaskały w rytm „Pałacyku Michla” oraz zaśpiewały hymn przy akompaniamencie instrumentów. W ramach projektu przekazaliśmy  przedszkolakom, przygotowaną specjalnie w tym roku, autorską grę memo opartą na zagadnieniach muzycznych i historycznych oraz interaktywne książeczki, dzięki którym będą mogły zgłębiać swoją wiedzę wspólnie z rodzinami w domach! Dzieci z radością odkrywały karty polskiej historii i brały udział we wspólnej zabawie!

Rejowiec

Snopków

Puławy

Kurów

Ruszów

Kreatywne warsztaty w Ruszowie! Łączymy muzykę i plastykę, opowiadając o ważnych zagadnieniach z historii naszego kraju!

Sitno

Wspaniałe warsztaty w Przedszkolu w Sitnie!

*****

Łopiennik Nadrzeczny

Nasze pierwsze spotkanie z przedszkolakami odbyło się 28 września w Łopienniku Nadrzecznym. Bardzo dziękujemy Dyrekcji za gorące przyjęcie, a dzieciom za piękną pracę i wspólne muzykowanie!

MIEJSCOWOŚCI ZAKWALIFIKOWANE DO REALIZACJI PROJEKTU

W tegorocznej odsłonie „Dźwięków wolności dla najmłodszych” udział weźmie 7  przedszkoli naszego województwa. Artystyczne warsztaty oparte na zagadnieniach muzycznych i historycznych zaprezentujemy w takich miejscowościach jak m.in.: Łopiennik Nadrzeczny, Rejowiec Fabryczny, Sitno, Ruszów, Puławy, Kurów, Snopków. 

WYNIKI NABORU DO PROJEKTU „DŹWIĘKI WOLNOŚCI DLA NAJMŁODSZYCH”

Szanowni Państwo!

Zarząd Stowarzyszenia Wschód Kultury uprzejmie dziękuje za nadesłane zgłoszenia do projektu „Dźwięki wolności dla najmłodszych”, finansowanego przez Muzeum Historii Polski w Warszawie.

Nie spodziewaliśmy się aż tak licznego zainteresowania najnowszą odsłoną projektu, a liczba zgłoszeń przeszła nasze najśmielsze oczekiwania! Do tegorocznej edycji przesłano ponad 80 zgłoszeń, natomiast na skutek zmniejszenia kwoty otrzymanej dotacji, dofinansowanych mogło zostać jedynie 7 placówek, wyłonionych na podstawie szczegółowych kryteriów i wskaźników projektu. Zgodnie z założeniami wniosku zamierzamy dotrzeć do tych miejscowości w województwie lubelskim, w których dostęp do kultury wysokiej jest utrudniony. 

Liczymy na Państwa  zrozumienie i mamy nadzieję, że kolejne nasze działania umożliwią nam dotarcie do Państwa placówki podczas następnych edycji projektu „Dźwięki wolności”.

Z wybranymi placówkami skontaktujemy się w najbliższym czasie.

z wyrazami szacunku

Zarząd Stowarzyszenia

NASZA AUTORSKA APLIKACJA MOBILNA JUŻ NIEBAWEM DOSTĘNA W SKLEPIE PLAY!

Trwają ostatnie testy nad naszą pierwszą, autorską grą memo w formie aplikacji mobilnej, którą już niebawem będzie można bezpłatnie pobrać w Sklepie Play!

Gra jest oparta na ważnych dla Polski rocznicach i symbolach oraz nawiązujących do nich utworów muzycznych i literackich. Większość nagrań pochodzi z płyty „Dźwięki wolności”, którą wydaliśmy w 2020 r.  Kilka nagrań zostało przygotowanych specjalnie na potrzeby tegorocznej edycji projektu oraz dla uczczenia tegorocznych wydarzeń rocznicowych m.in. 100-tnej rocznicy urodzin K. K. Baczyńskiego oraz 230-ej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Projekt dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu ‚Patriotyzm Jutra”.

 

                                           

******

ZAMKNIĘCIE NABORU DO PROJEKTU

Szanowni Państwo!

W dniu 20 lipca 2021r. zamykamy nabór placówek do udziału w projekcie „Dźwięki wolności dla najmłodszych”. Bardzo dziękujemy za ogromne zainteresowanie naszym przedsięwzięciem oraz przesłanie licznych zgłoszeń. Dzięki dotacji, otrzymanej w 2021 r. w ramach programu „Patriotyzm Jutra”, zorganizujemy 7 muzycznych lekcji historii i warsztatów plastycznych. Państwa tłumny odzew jest dowodem na zapotrzebowanie na tego rodzaju inicjatywy i motywuje nas do podejmowania dalszych działań.

Na podstawie wnikliwej analizy założeń i celów programowych Zarząd Stowarzyszenia dokona wyboru przedszkoli zakwalifikowanych do udziału w projekcie. Otrzymaliśmy kilkadziesiąt zgłoszeń od ośrodków na terenie całego województwa, co znacznie przekracza możliwości nieodpłatnego dotarcia do wszystkich placówek w ramach tegorocznej dotacji.

Wyniki naboru zostaną ogłoszone do dnia 17 sierpnia 2021 r.

                                                                                                                                                                                                                                                  Zarząd Stowarzyszenia Wschód Kultury

Informacje o naborze znajdują się na stronie partnera projektu – Lubelskiego Kuratorium Oświaty

https://www.kuratorium.lublin.pl/?akc=akt&op=szcz&id=11407

******

NABÓR DO NAJNOWSZEJ EDYCJI PROJEKTU „DŹWIĘKI WOLNOŚCI DLA NAJMŁODSZYCH”

W dniu 15 lipca rozpoczęliśmy nabór placówek przedszkolnych do udziału w tegorocznej edycji naszego projektu „Dźwięki wolności dla najmłodszych”.  Ogłoszenie o naborze znajdziecie Państwo m. in. na stronie internetowej Partnera naszego projektu – Lubelskiego Kuratorium Oświaty (link poniżej).

https://www.kuratorium.lublin.pl/?akc=akt&op=szcz&id=11407

 

Projekt finansowany jest przez

Muzeum Historii Polski w Warszawie

w ramach Programu Patriotyzm Jutra.

*****