W ramach projektu „Dźwięki wolności z Fundacją PZU” powstała autorska kompozycja Aleksandra Resiaka do słów jednego z wierszy przedstawiciela Pokolenia Kolumbów – Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

W 2021r. celebrujemy 100-tną rocznicę urodzin tego wielkiego patrioty i księcia poetów.

Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w Lubartowie

*****

Kościół św. Mikołaja Biskupa w Borowej - Gmina Puławy

świetlica wiejska w Jackowie - Gmina Mełgiew

Kościół pw Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bobach- Gmina Urzędów

Sala koncertowa Państwowej Szkoły Muzycznej w Chełmie

Hala Sportowo-widowiskowa w Kocku

Kościół pw Nawrócenia Św. Pawła w Bełżycach

Kościół pw Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kłodnicy Dolnej

Kościół pw św. Apostołów Piotra i Pawła w Tomaszowicach

Kościół św. Bartłomieja Apostoła w Łopienniku Nadrzecznym

Relacja dostępna na stronie szkoły:

Wyniki naboru!

Bardzo dziękujemy za ogromne zainteresowanie naszym projektem „Dźwięki wolności z Fundacją PZU”! Otrzymaliśmy blisko 90 zgłoszeń, co wielokrotnie przekracza ilość koncertów zaplanowanych w ramach dotacji! Dzięki tegorocznemu wsparciu Fundacji PZU spotkamy się  w 10 miejscowościach województwa lubelskiego, m.in.:  w Tomaszowicach, Lubartowie, Kolonii Boby, Kłodnicy Dolnej, Jackowie, Borowej, Kocku, Bełżycach, Chełmie i Łopienniku.

Z wybranymi placówkami skontaktujemy się bezpośrednio.

*********

Nabór do projektu "Dźwięki wolności z Fundacją PZU"

Na stronie Lubelskiego Kuratorium Oświaty znajdą Państwo ogłoszenie o naborze do najnowszej odsłony naszego projektu.

link ->

*******

Szanowni Państwo!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż Stowarzyszenie Wschód Kultury już po raz drugi ogłasza nabór do projektu „Dźwięki wolności”, realizowanego dzięki wsparciu Fundacji PZU. Ogromy sukces koncertów, które odbyły się w minionych latach sprawił, że postanowiliśmy rozwijać nasze działania związane z propagowaniem polskiej kultury, tradycji i historii.
Tak jak w poprzedniej edycji, zorganizujemy 10 koncertów w różnych częściach województwa lubelskiego. Nasze występy będą miały walor wysoce artystyczny i edukacyjny, dlatego adresujemy je przede wszystkim do dzieci i młodzieży szkolnej, a także do rodziców, opiekunów, czy nauczycieli. Zależy nam, aby ta muzyczna lekcja historii łączyła pokolenia i pobudzała poczucie przynależności narodowej. W koncercie zaprezentujemy pieśni patriotyczne w nowych aranżacjach, wykonywane przez zawodowych muzyków, którym towarzyszyć będzie słowo charyzmatycznego konferansjera.
Po analizie przesłanych przez Państwa zgłoszeń, Zarząd Stowarzyszenia dokona wyboru 10 placówek.
Zależy nam w szczególności na:
1) dotarciu do szkół i miejsc o utrudnionym dostępie do kultury wysokiej, w szczególności tych, do których nie udało się nam dotrzeć w poprzednich edycjach projektu;
2) realizacji koncertów w miejscach odpowiednich pod względem akustycznym oraz z możliwością zachowania bezpiecznych odległości (najlepiej kościoły lub ośrodki kultury);
3) przeprowadzeniu wśród uczniów konkursu plastycznego o tematyce patriotycznej dotyczącej
tegorocznych rocznic np. 100tnej rocznicy urodzin K.K. Baczyńskiego, a jego rozstrzygniecie odbędzie się podczas naszego występu (przekażemy małe nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy) ;
4) nauczeniu młodzieży polskiego hymnu narodowego oraz Poloneza 3 maja (z okazji 230tej rocznicy uchwalenia Konstytucji), do którego podkład Państwu udostępnimy. Zależy nam na czynnym zaangażowaniu uczestników koncertów poprzez wspólne śpiewanie z zawodowymi muzykami;
5) zapewnieniu przez Państwa ok. 200 czynnych uczestników koncertu;
6) promocji naszego wydarzenia na Państwa stronie internetowej wraz z zamieszczeniem logotypów Fundacji PZU, Stowarzyszenia, partnera oraz patronów medialnych;

Zgłoszenia do projektu prosimy kierować do dnia 03.09.2021 wyłącznie na adres mailowy:
stowarzyszenie.swk@gmail.com

Termin realizacji koncertów ustalimy indywidualnie, z każdą wytypowaną placówką. Wtedy też prześlemy do wypełnienia pisemne zgłoszenia do projektu. W przypadku braku możliwości spełnienia, któregoś z opisanych przez nas kryteriów, prosimy o krótkie uzasadnienie.

Z wyrazami szacunku:
Aleksander Resiak prezes
Emilia Siepkowska vce prezes

*****

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Fundacja PZU już po raz drugi doceniła nasze działania związane z pielęgnowaniem polskiej kultury, historii i tradycji.  W tegorocznej edycji projektu „Dźwięki wolności z Fundacją PZU” wykonamy 10 koncertów w województwie lubelskim, nawiązując do ważnych dat i rocznic związanych z 2021 rokiem.

Partnerem projektu jest Lubelskie Kuratorium Oświaty.