Trwa nabór zgłoszeń placówek oświatowych do udziału w tegorocznej odsłonie projektu "Dźwięki wolności2.0".

Dzięki dofinansowaniu otrzymanemu w ramach programu „Patriotyzm Jutra” już jesienią zaprezentujemy koncerty polskich pieśni patriotycznych w autorskich opracowaniach w czterech miastach województwa lubelskiego.

Dzięki dotacji z Muzeum Historii Polski dokonamy także nagrania debiutanckiej  płyty będącej podsumowaniem dotychczasowych odsłon projektu „Dźwięki wolności”.

Partnerem projektu jest Lubelskie Kuratorium Oświaty

https://www.kuratorium.lublin.pl/?akc=akt&op=szcz&id=10705

 

PATRIOTYZM JUTRA

Jest nam bardzo miło poinformować, iż w tym roku udało nam się pozyskać dofinansowanie ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm Jutra”. Dzięki otrzymanej dotacji Stowarzyszenie będzie miało możliwość nagrania debiutanckiej płyty! Zorganizujemy także cztery koncerty polskich pieśni patriotycznych dla szkół w województwie lubelskim. W programie nowe aranżacje i autorskie kompozycje!

                                                 Partnerem projektu „Dźwięki wolności 2.0” jest Lubelskie Kuratorium Oświaty.

                                                     Patronat medialny objęło Polskie Radio Lublin oraz TVP3 Lublin.

                                                                               Więcej informacji już wkrótce!

 

OPIS PROJEKTU "DŹWIĘKI WOLNOŚCI 2.0" realizowanego dzięki dotacji otrzymanej w ramach programu "Patriotyzm Jutra".

„Dźwięki Wolności 2.0” to projekt muzyczno- edukacyjny (muzyczna lekcja historii) włączający dzieci i młodzież szkolną, a
także inne grupy (nauczycieli, rodziców, opiekunów oraz osoby starsze) w kontynuację uroczystych obchodów 100
rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

2020 rok to przede wszystkim dwie bardzo ważne dla Polski rocznice: 100 rocznica Bitwy Warszawskiej oraz 100 rocznica urodzin Papieża Polaka- Jana Pawła II. Stworzyliśmy niepowtarzalne widowisko muzyczne o charakterze patriotycznym, wykonane przez filharmoników oraz solistów śpiewaków o charyzmatycznych, jazzowych barwach głosu. Cały koncert poprowadzi znakomity konferansjer, pasjonat polskiej historii. Będzie to nie tylko koncert, ale przede wszystkim żywa lekcja polskiej historii ukazana w kontekście zwyczajów i obyczajów. Wszystkie utwory będą stworzone w sposób nowy i ciekawy dzięki autorskim aranżacjom przygotowanym specjalnie na potrzeby projektu. Będzie to kontynuacja oraz rozwijanie naszych działań z lat 2018 i 2019, kiedy to nasze koncerty patriotyczne spotkały się z ogromnym aplauzem mieszkańców, włodarzy miast, czy dyrektorów placówek kulturalnych i szkół Lubelszczyzny. Świadczą o tym liczne listy referencyjne oraz podziękowania. Pragniemy w dalszym ciągu rozwijać nasz projekt i dołożymy wszelkich starań, aby dotrzeć do jak największej liczby placówek zainteresowanych organizacją koncertów patriotycznych.

Fragment projektu patriotycznego z 2019 roku https://www.youtube.com/watch?v=bclwIR-KE34

                       Wykonawcy koncertu „Dźwięki wolności 2.0”,                                                realizowanego dzięki dotacji otrzymanej z Muzeum Historii Polski:

soliści – Monika Szymczyk, Mateusz Obroślak

kwintet fortepianowy – Emilia Siepkowska, Przemysław Raczek, Izabela Zagórska, Aleksander Resiak, Kamil Turczyn

słowo – Józef Obroślak

***

Biała Podlaska

Pierwszy koncert odbył się 14 września 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 4 im. Kornela Makuszyńskiego w Białej Podlaskiej.

 https://sp4bp.szkolnastrona.pl/a,981,koncert-muzyczny-dzwieki-wolnosci?fbclid=IwAR3mLwuqpIHJYYtzrhrhv9HAupeFZ–PBNp187q0uoRz9O8us4N5RIq3TH0

***

Puławy

Kolejny koncert odbył się 15 września 2020 r. w Kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Puławach dla Szkoły Podstawowej nr 2 im. K. K. Baczyńskiego.

http://www.sp2.pulawy.pl/

****

Zwierzyniec

16 września 2020 r. w kościele parafialnym Matki Bożej Królowej Polski odbył się trzeci koncert, tym razem  dla uczniów Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska im. Jana Zamoyskiego w Zwierzyńcu.

http://zsdios.pl/news/455/koncert-bdquodzwieki-wolnosci-20rdquo.html?fbclid=IwAR0YxTUbyadWwl-iJE9Z9V7qw688LvxvLWnQoK2h1r_m19bOcaw4_EffFn8

****

Kurów

Czwarty, a zarazem ostatni koncert odbył się w Kościele parafialnym pw. św. Michała Archanioła w Kurowie odbył się koncert zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Kurowie dla Szkoły Podstawowej im. Ks. G. Piramowicza.

 

****

Nagranie  premierowej płyty Stowarzyszenia Wschód Kultury podsumowującej dotychczasowe działania w ramach projektu „Dźwięki wolności” dokonano w Yaroo Studio w Lublinie.

****

O naszych działaniach w ramach Programu Patriotyzm Jutra kilkukrotnie opowiadaliśmy podczas audycji „Przedpołudnik” na antenie Radia Lublin oraz podczas poranka „Pomiędzy Wisłą a Bugiem” w TVP3 Lublin. Udzieliliśmy także wywiadu do programu „Stop! Kultura” realizowanego na potrzeby TVP3 Lublin oraz do „Poranka u Hieronima” dla Biblioteki H. Łopacińskiego w Lublinie.