Krótka relacja z cudownych warsztatów ze wspaniałymi przedszkolakami ! Najlepszą nagrodą są dla nas uśmiechniętę buzie dzieci 🙂

Lopiennik 1

******

Szczegółowe informacje o koncertach i warsztatach znajdują się w zakładce " Dźwięki wolności dla najmłodszych - o projekcie"

Zapraszamy!

W tegorocznej odsłonie „Dźwięków wolności dla najmłodszych” udział weźmie 7  przedszkoli z województwa lubelskiego. Artystyczne warsztaty oparte na zagadnieniach muzycznych i historycznych zaprezentujemy w takich miejscowościach jak m.in.: Łopiennik Nadrzeczny, Rejowiec Fabryczny, Sitno, Ruszów, Puławy, Kurów, Snopków.

WYNIKI NABORU DO PROJEKTU „DŹWIĘKI WOLNOŚCI DLA NAJMŁODSZYCH”

Szanowni Państwo!

Zarząd Stowarzyszenia Wschód Kultury uprzejmie dziękuje za nadesłane zgłoszenia do projektu „Dźwięki wolności dla najmłodszych”, finansowanego przez Muzeum Historii Polski w Warszawie.

Nie spodziewaliśmy się aż tak licznego zainteresowania najnowszą odsłoną projektu, a liczba zgłoszeń przeszła nasze najśmielsze oczekiwania! Do tegorocznej edycji przesłano ponad 80 zgłoszeń, natomiast na skutek zmniejszenia kwoty otrzymanej dotacji, dofinansowanych mogło zostać jedynie 7 placówek, wyłonionych na podstawie szczegółowych kryteriów i wskaźników projektu. Zgodnie z założeniami wniosku zamierzamy dotrzeć do tych miejscowości w województwie lubelskim, w których dostęp do kultury wysokiej jest utrudniony.

Liczymy na Państwa  zrozumienie i mamy nadzieję, że kolejne nasze działania umożliwią nam dotarcie do Państwa placówki podczas następnych edycji projektu „Dźwięki wolności”.

Z wybranymi placówkami skontaktujemy się w najbliższym czasie.

z wyrazami szacunku

Zarząd Stowarzyszenia

NASZA AUTORSKA APLIKACJA MOBILNA JUŻ NIEBAWEM DOSTĘNA W SKLEPIE PLAY!

Trwają ostatnie testy nad naszą pierwszą, autorską grą memo w formie aplikacji mobilnej, którą już niebawem będzie można bezpłatnie pobrać w Sklepie Play!

Gra jest oparta na ważnych dla Polski rocznicach i symbolach oraz nawiązujących do nich utworów muzycznych i literackich. Większość nagrań pochodzi z płyty „Dźwięki wolności”, którą wydaliśmy w 2020 r.  Kilka nagrań zostało przygotowanych specjalnie na potrzeby tegorocznej edycji projektu oraz dla uczczenia tegorocznych wydarzeń rocznicowych m.in. 100-tnej rocznicy urodzin K. K. Baczyńskiego oraz 230-ej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Projekt dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu ‚Patriotyzm Jutra”.

ZAMKNIĘCIE NABORU DO PROJEKTU

Szanowni Państwo!

W dniu 20 lipca 2021r. zamykamy nabór placówek do udziału w projekcie „Dźwięki wolności dla najmłodszych”. Bardzo dziękujemy za ogromne zainteresowanie naszym przedsięwzięciem oraz przesłanie licznych zgłoszeń. Dzięki dotacji, otrzymanej w 2021 r. w ramach programu „Patriotyzm Jutra”, zorganizujemy 7 muzycznych lekcji historii i warsztatów plastycznych. Państwa tłumny odzew jest dowodem na zapotrzebowanie na tego rodzaju inicjatywy i motywuje nas do podejmowania dalszych działań.

Na podstawie wnikliwej analizy założeń i celów programowych Zarząd Stowarzyszenia dokona wyboru przedszkoli zakwalifikowanych do udziału w projekcie. Otrzymaliśmy kilkadziesiąt zgłoszeń od ośrodków na terenie całego województwa, co znacznie przekracza możliwości nieodpłatnego dotarcia do wszystkich placówek w ramach tegorocznej dotacji.

Wyniki naboru zostaną ogłoszone do dnia 17 sierpnia 2021 r.

Zarząd Stowarzyszenia Wschód Kultury

Informacje o naborze znajdują się na stronie partnera projektu – Lubelskiego Kuratorium Oświaty

******

NABÓR DO NAJNOWSZEJ EDYCJI PROJEKTU „DŹWIĘKI WOLNOŚCI DLA NAJMŁODSZYCH”

W dniu 15 lipca rozpoczęliśmy nabór placówek przedszkolnych do udziału w tegorocznej edycji naszego projektu „Dźwięki wolności dla najmłodszych”.  Ogłoszenie o naborze znajdziecie Państwo m. in. na stronie internetowej Partnera naszego projektu – Lubelskiego Kuratorium Oświaty (link poniżej).

Projekt finansowany jest przez

Muzeum Historii Polski w Warszawie

w ramach Programu Patriotyzm Jutra.