Wśród ważniejszych projektów oraz koncertów zrealizowanych w ostatnich latach należy wymienić m.in:
1) Autorski 10 cykl koncertów patriotyczno- edukacyjnych „Dźwięki wolności – od Moniuszki do współczesności” z udziałem muzyków, solistów oraz konferansjera w latach 2018 i 2019 we współpracy z Lubelskim Kuratorium Oświaty, współfinansowane z projektu Fundacji PZU. Koncerty te odbyły się w kilku miastach regionu, zostały bardzo entuzjastycznie przyjęte przez licznie przybyłą publiczność.
2) „Koncerty Maryjno-Patriotyczne” z udziałem Zespołu smyczkowego Kwartemia Plus – www.kwartemia.pl
3) koncert kameralny z muzyką filmową dla osób niepełnosprawnych w Dąbrowicy we współpracy z Caritas;
4) autorskie audycje edukacyjne dla dzieci i młodzieży w Filharmonii w Lublinie w ramach programu „Lub- Smyki”;
5) autorskie audycje dla dzieci „Mała muzyka” w Teatrze Starym w Lublinie;
6) pomoc przy organizacji prób, organizacji muzyków podczas Międzynarodowego Festiwalu im. Andrzeja
Nikodemowicza – Czas i Dźwięk w Lublinie;
7) udział i przygotowania koncertów w ramach X Festiwalu Spotkań Kultur Caper Lublinensis;

Bardziej rozbudowane projekty z udziałem solistów, chóru i orkiestry:
10) „Missa di Gloria” Giacomo Pucciniego- koncert z okazji jubileuszu 40 lecia chóru „Fletnia Pana” we
Włodawie – stworzenie nowej orkiestry symfonicznej złożonej z zawodowych muzyków, znalezienie
najwyższej klasy solistów o międzynarodowej sławie, organizacja prób, koncertu, stosownych umów,
przejazdu itp.
11) „007 Bond Symfonicznie” ( www.bondsymfonicznie.pl. ) Koncert ten otrzymał prestiżową statuetkę
Złotego MHz i zdobył pierwszą nagrodę jako najlepszy koncert 2017 roku wg słuchaczy Radia Lublin. Jest
to całkowicie autorski projekt, we własnych aranżacjach na orkiestrę, chór i solistów prezentujący
najbardziej znane piosenki z filmów o słynnym agencie 007. W ciągu ostatnich 3 lat zaprezentowaliśmy
go wielokrotnie, a frekwencja na każdym z koncertów wynosiła od ok. 500 do 1000 osób w zależności od
wielkości sali. Ze środków na promocję miasta Lublina, Wydział Kultury dwukrotnie przyznał mikrodotację na realizację koncertów.

Każdy z wyżej wymienionych projektów był zadaniem zupełnie nowym, autorskim, przygotowanym i
opracowanym osobiście przez składających ten wniosek, wielokrotnie wspieranym przez lokalne media
m. in. TVP3 Lublin oraz Polskie Radio Lublin

Wybrane projekty:

Obchody 200 rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki!

23 maja w Domu Kultury Węglin odbył się koncert kameralny w ramach cyklu – Zawsze Klasyka – Tryptyk Moniuszkowski.     W programie I Kwartet smyczkowy d-moll Stanisława Moniuszki oraz perły polskiej muzyki klasycznej – miniatury w aranżacji na kwartet smyczkowy.

*****

26 stycznia 2019 – Sala Operowa Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Fantastyczny koncert 007 Bond Symfonicznie!

007 Bond Symfonicznie to autorski projekt muzyczny prezentujący motywy przewodnie z filmów o najsłynniejszym, brytyjskim Agencie jakim jest James Bond, w nowych aranżacjach na 3 solistów, 10 osobową orkiestrę i 12 osobowy chór!

Inspiracją do powstania projektu 007 Bond Symfonicznie była fascynacja kultową serią filmów o Jamesie Bondzie oraz ogromne uznanie dla wykonawców i autorów tytułowych piosenek. Muzyka z tych filmów wykonywana była przez największe gwiazdy światowych scen m.in. Tina Turner, Adele, Paul McCartney, Shirley Bassey i przez lata podbijała listy przebojów. Teraz odkryjemy ją na nowo w symfonicznych aranżacjach, gdzie muzyka klasyczna łączy się z rozrywkową dając fantastyczne efekty!

*****

Koncert polskich pieśni patriotycznych pt. „Dźwięki wolności” zrealizowany w Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku w dniu 11.11.2018r dzięki dotacji FIO.

*****

25 listopada 2018r. w parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie odbył się koncert z okazji 40-lecia działalności Chóru Fletnia Pana.

Wykonawcy:
Chór Fletnia Pana (Włodawa) – przygotowanie Paweł Łobacz
Chór Sonus Veritatis (Lublin) – przygotowanie Joanna Glogowska-Szychta
Dionizy Wincenty Płaczkowski (Warszawa) – Tenor Dionizy Wincenty – Tenor
Orkiestra symfoniczna Stowarzyszenia Wschód Kultury (Lublin) ‪
Paweł Łobacz – Dyrygent
Krzysztof Kusiuk – prowadzenie koncertu

******

Koncerty polskich pieśni patriotycznych „Dźwięki wolności” odbyły się także w Bazylice Braci Mniejszych w Parczewie, w Hali Sportowej w Kocku oraz w Parafii pw. Matki Bożej Pocieszenia w Krasnymstawie.

Koncert z okazji 100 rocznicy Objawień Matki Bożej w Fatimie